Quantum software S.A.

W ramach dalszego rozwoju i umocnienia pozycji na rynku ukraińskim Quantum software SA w marcu bieżącego roku przejęła 66,7% udziałów nowo zarejestrowanej spółki Quantum International z siedzibą w Kijowie.

Już w maju br. nowo powstałemu zespołowi w Kijowie udało się podpisać znaczące umowy na wdrożenie systemu Qguar WMS Pro służącego do optymalizacji zarządzania magazynami.

Wdrożenie systemu będzie przeprowadzone między innymi w spółce ?Zhitomirskiy Maslozavod Spółka Publiczna? , która jest liderem w produkcji i dystrybucji lodów ma Ukrainie. System Qguar swoim zasięgiem obejmie całość procesów zachodzących w trzech magazynach o łącznej powierzchni 6500 m kw. Drugim strategicznym klientem została Spółka ?DiAD? z siedzibą w Doniecku będąca firmą produkcyjno – dystrybucyjną artykułów sektora FMCG. Obecnie system Qguar WMS Pro obejmie magazyn o powierzchni 7000 m kw. Docelowo planowane jest rozszerzenie powierzchni magazynu do 40.000 m kw, w którym oprócz działalności dystrybucyjnej zamierzona jest również obsługa logistyczna ponad 120 klientów firmy ?DiAD?. Trzecim zdobytym klientem jest Spółka ?Versen Plus? z Kirovogradu będąca dystrybutorem wyrobów alkoholowych i tytoniowych z magazynem o powierzchni 5000 m kw.

QUANTUM SOFTWARE S.A. jest czołowym w Europie Środkowo-Wschodniej producentem specjalistycznego oprogramowania do zarządzania sferą magazynowania i dystrybucji. Jest ono stosowane w przedsiębiorstwach, w których wysoka złożoność procesów logistycznych powoduje niewystarczalność prostych rozwiązań informatycznych. Autorski pakiet oprogramowania używany jest między innymi przez czołowych europejskich operatorów logistycznych i współpracuje z wieloma różnymi systemami ERP, w tym SAP.

Spółka posiada klientów w 10 krajach.

Oprócz autorskiego systemu, Quantum software S.A. oferuje przedsiębiorstwom mającym wysokie wymagania w zakresie optymalizacji logistyki rozwiązania kompleksowe, w tym sprzęt, doradztwo i wdrożenia SAP ERP. Spółka notowana jest na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie.

Qguar WMS PRO to sztandarowy produkt Quantum software wspomagający obsługę procesów magazynowych w dowolnego typu oraz różnej wielkości przedsiębiorstwach. Narządzie jest dedykowane przede wszystkim do magazynów złożonych, o bardzo dużej ilości towarów oraz dużej ilości operacji magazynowych. W magazynach logistycznych pozwala między innymi na równoczesne zarządzanie towarem wielu klientów końcowych, we wspólnych zasobach magazynowych. Przeznaczenie systemu to przede wszystkim centra dystrybucyjne, magazyny logistyczne oraz rozbudowane zaplecza magazynowe firm produkcyjnych.

Wśród dotychczasowych klientów Quantum software SA na Ukrainie są następujące firmy:

Quantum software S.A.

Więcej informacji o Spółce na stronie: http://www.quantum-software.com/

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *